FREEДOM WEEKLY #113
Вітаємо! До Вашої уваги — топові матеріали, ключові теми, окремі ексклюзиви, інформаційні кампанії, статистика діджитал-переглядів контенту українського іномовлення FREEДОМ (входить у ДП "МПІУ").
Посилення міжнародної підтримки України, зокрема участь військово-політичного керівництва України у засіданні "Рамштайн", участь Володимира Зеленського у форумі "Амброзетті" та візит прем’єр-міністра Ірландії Саймона Гарріса до Києва; провал оборони РФ на Курському напрямку й численні втрати особового складу армії РФ; успішні операції ЗСУ по знищенню Чорноморського флоту та нафтопереробної інфраструктури РФ; протидія дезінформаційним кампаніям РФ, зокрема щодо знущань ЗСУ над російськими військовополоненими; зниження рейтингу довіри до Путіна та посилення розчарування російською армією через Курську операцію; зусилля України у притягненні до міжнародної відповідальності Монголії через її відмову від арешту російського диктатора на своїй території.
ТЕМА ТИЖНЯ: МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА УКРАЇНИ
Протягом тижня ключовою темою на міжнародному треці стала участь військово-політичного керівництва України у засіданні Контактної групи з питань оборони України на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині, а також зустрічі Володимира Зеленського з очільником Пентагону Ллойдом Остіном, міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом та проведення перемовин з канцлером Німеччини Олафом Шольцом.
Редакція FREEДОМ у матеріалах зробила акцент на тому, що особиста участь президента України Володимира Зеленського в міжнародних форумах та інших заходах допомагає привернути більше уваги до війни та її наслідків, а також посилити допомогу державі від партнерів.
В ефірі FREEДОМ експерти проаналізували результати засідання — можливості посилення української ППО, етапи імплементації української формули миру та процес підготовки до другого Саміту миру, надання далекобійного озброєння та дозволу на його використання по території РФ.
Голова комітету ВРУ з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко прокоментував: "Рамштайн" — це дуже важливий формат. Усі держави, зокрема ті, які входять до цього формату, прекрасно усвідомлюють, що необхідно вживати конкретних і водночас радикальних заходів, спрямованих на захист України. Ми очікуємо рішень про постачання зброї широкого радіуса дії та зняття всіх обмежень на використання західної зброї, насамперед дальнього радіуса дії на території держави-агресора".
Щодо змін у настроях на Заході у зв’язку з українською операцією в Курській області, соціолог Ігор Яковенко вважає, що такі зміни відбулися, але лише частково. Головним критерієм подальших змін стане надання Україні далекобійної зброї та скасування заборони на удари по військових об’єктах на території Росії.
"У західному суспільстві дійсно виникло розуміння того, що Україна може перемогти. Досі цього не було. А було переконання в тому, що головне завдання — це не дати Україні програти. А от те, що Україна може перемогти, такого розуміння не було", — наголосив Яковенко.
У фокусі уваги редакції також була участь президента України Володимира Зеленського у форумі "Амброзетті", де він зокрема провів зустрічі з головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні, з лідером Партії свободи, членом Палати представників Нідерландів Гертом Вілдерсом. Акцент було зроблено на комплексній підтримці України з боку Нідерландів: оборонній, фінансовій та гуманітарній, а також ролі Італії у процесі відновлення України.
Ще однією топподією тижня, яку активно аналізувала редакція FREEДОМ, став візит прем’єр-міністра Ірландії Саймона Гарріса до Києва, під час якого обговорили підтримку України з боку ЄС і перспективи її вступу до Європейського Союзу, а також між країнами було підписано угоду про підтримку та співпрацю: Дублін виділить Києву 36 мільйонів євро на гуманітарні потреби.
78,5% переглядів з-за кордону зібрав новий епізод "Антизомбі", який розповідає про підтримку України з боку Індії та візит прем’єра Моді до Києва, попри захоплення ЗСУ частини територій її союзника — РФ. Випуск переглянули 98 тис. разів, з них 38,7% — перегляди з Росії; 6,1% — з Казахстану; 3,2% — з Німеччини; 2,7% — з Узбекистану.
ТОПВІДЕО ТИЖНЯ
Протягом тижня, з 2 по 8 вересня, найбільш популярними серед глядачів іномовлення були матеріали на військову тематику, зокрема, перехід війни на територію РФ. Найбільшу кількість переглядів продовжують набирати коментарі та звернення президента України Володимира Зеленського у короткому форматі, перекладені російською мовою.
1,4 млн переглядів, із яких 94,9% — з-за кордону, отримала заява Зеленського по те, що Путін хоче продовжувати війну для захоплення України, попри те, що Кремль навіть нездатний захистити власні території й відновити контроль на частково захопленій ЗСУ Курській області. Аудиторія перегляду: 58,1% — перегляди з Росії; 7,4% — з Узбекистану; 5% — з Казахстану; 3% — з Киргизстану.
ЕКСКЛЮЗИВИ FREEДОМ
Для протидії брехні Кремля, який заперечує значні втрати власної армії та присутність строковиків у Курській області, на телеканалі FREEДОМ продовжили виходити ексклюзивні інтерв'ю з російськими військовополоненими, яких захопили ЗСУ під час наступу на прикордонні райони РФ і наразі вони утримуються в спеціальних установах на території України. Основна увага була зосереджена на спростуванні дезінформації російської пропаганди та військового командування щодо нібито тортур і знущань з полонених з боку української армії.
Аудиторія перегляду інтерв’ю з полоненим сержантом морської піхоти про провал російської оборони на Курському напрямку й загибель російських строковиків, становила 90,9% з-за кордону (67,4% — перегляди з Росії; 2,8% — з Білорусі; 2,7% — з Німеччини; 1,9% — з Казахстану). Загалом відео зібрало 347 тис. переглядів.
"Ставилися нормально, нас ніхто не бив. Звісно, ми думали, як нам раніше розповідали, що будуть катувати, знущатимуться, відрізатимуть пальці й інші частини тіла. Але цього не сталося. Жодних тортур, жодних фізичних впливів щодо мене взагалі не було. Жодних. Єдине, що зв’язали, коли взяли в полон. А всі ці "страшилки" нам розповідали, щоб ми не здавалися в полон. Усім дають гранати — одна має бути з собою. Це щоб якщо ти можеш потрапити в полон — маєш підірвати себе", — розповів про ставлення української армії військовополонений старший сержант росармії Євген Федоров.
А російський військовополонений із Дагестану на своєму прикладі розповів, як російські правоохоронні органи підставляють росіян, фальсифікують звинувачення у злочинах, і надалі змушують підписати контракт з Міноборони РФ, щоб уникнути покарання та тюремного строку. Аудиторія перегляду: 96,4% переглядів — з-за кордону, з них 77,6% — перегляди з Росії; 3,7% — з Німеччини; 2,2% — з Казахстану; 1,5% — з Таджикистану. Топміста за переглядами: Москва, Сочі, Ставрополь, Краснодар, Санкт-Петербург та Ростов-на-Дону.
ВІЙНА ПЕРЕХОДИТЬ У РОСІЮ, СПРОМОЖНІСТЬ УКРАЇНИ ВРАЖАТИ КРИТИЧНІ ЦІЛІ НА ЇЇ ТЕРИТОРІЇ ТА ВІДБИВАТИ АТАКИ
Протягом тижня у фокусі уваги глядачів FREEДОМ продовжили бути матеріали про успішні операції Сил оборони України на території Курської області Росії.
94,8% переглядів з-за кордону отримала доповідь Зеленського під час засідання "Рамштайн" про втрати російської армії на Курщині за місяць — близько 6 тисяч солдатів, вбитими та пораненими, і ще десятки тисяч — в інших зонах бойових дій. Відео переглянули 516 тис. разів, з них 59,9% — перегляди з Росії; 4,7% — з Казахстану; 4,4% — з Узбекистану; 2,3% — з Білорусі.
У новому випуску програми "Фронт News" мова йде про те, як борючись з українцями в Курській області, Москва без жалю скидає на своїх громадян багатотонні КАБи, так само як вона чинить і на території України. Аудиторія перегляду: 95,4% переглядів — з-за кордону, з них 40,6% — перегляди з Росії, 14,5% — з Казахстану, 6,7% — з Узбекистану, 5,4% — з Таджикистану. Топміста: Москва, Душанбе, Ташкент, Бішкек та Санкт-Петербург. Випуск зібрав 176 тис. переглядів.
Військові успіхи, які сприяють послабленню боєздатності ворога в Чорному морі для захисту території України від ракетних атак і майбутньої деокупації Криму — тема, з якою систематично працює редакція FREEДОМ.
У новому випуску проєкту "Failed State" з Денисом Похилою експерти аналізують воєнну поразку Кремля у Чорному морі та збитки у 5 млрд доларів через втрати флоту. Про те, як Сили борони України успішно атакували численні військові бази, склади боєприпасів, портову інфраструктуру РФ, неодноразово пошкодили Керченський (Кримський) міст — дорогу незаконну та логістично важливу для Росії споруду, знищили щонайменше 20 російських кораблів різних калібрів, змусили передислокуватись з Чорноморського флоту РФ з Криму до Новоросійська.
"Кораблі, які вважалися найновішими, виявилися в результаті чи не найнепотрібнішими. Кораблі, які вважалися досить грізною зброєю, ті ж самі великі десантні кораблі, виявилися не здатними відбивати атаки маломірних швидкохідних цілей, такі як дрони. Але для нас там ще все одно досить багато цілей. І у ЧФ достатньо ще бойових одиниць, які можуть нести небезпеку. Але загалом рівень технічного оснащення цих кораблів був продемонстрований на цій війні, й багато стереотипів було зламано завдяки нашій винахідливості", — наголосив у випуску Дмитро Плетенчук, речник Військово-морських сил ЗСУ.
Здатність Сил оборони України вражати військово-промислові — інфраструктурні об'єкти на території Росії, зокрема нафтопереробної галузі — традиційно привертають увагу аудиторії іномовлення.
Серед найпопулярніших відео UATV English було інтерв'ю з ветераном ВПС США Джейком Броу, який відзначив ефективність воєнної стратегії ЗСУ, спрямованої на удари по нафтопереробній галузі РФ, що послаблює наступальні можливості противника. 100% переглядів інтерв'ю — з-за кордону: 36% — зі США; 12,3% — з Великої Британії; 8,9% — з Канади. Відео переглянули 173 тис. разів.
У топі переглядів UATV ESPAÑOL зокрема був сюжет про те, що з початку року українські безпілотники щонайменше 64 рази атакували російські НПЗ, зокрема останні удари у Ростовській області спричинили пожежі, які не могли погасити більш ніж тиждень. 100% переглядів — з-за кордону: 15,9% — США; 15,2% — Іспанія; 10,4% — Мексика; 9,7% — Колумбія; 6,1% — Чилі; 5,3% — Аргентина.
ВОЄННІ ЗЛОЧИНИ РФ ТА МАЙБУТНЯ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КРАЇНИ-АГРЕСОРА ЗА НИХ
FREEДОМ регулярно публікує матеріали, які висвітлюють воєнні злочини російської армії проти українців. Канал також висвітлює спільну роботу правоохоронних органів України з міжнародними партнерами у розслідуванні цих злочинів, зборі фактів та доказів, підготовці справ для міжнародного трибуналу проти РФ, а також зусилля України на міжнародній арені для притягнення Кремля до кримінальної відповідальності.
Протягом тижня на майданчиках FREEДОМ було висвітлено юридичні та дипломатичні наслідки для Монголії на міжнародній арені за невиконання норм Міжнародного кримінального суду (МКС) через відмову арештувати військового злочинця Путіна під час його першого візиту до країни, яка є членом Міжнародного кримінального суду та ратифікувала Римський статут, після видачі МКС ордера на арешт Путіна у березні 2023 року.
Основна увага була приділена тому, що Україна прагне справедливості, а Монголія повинна понести дипломатичні та економічні санкції за відмову заарештувати кремлівського диктатора.
В ефірі FREEДОМ експерти оцінили перспективи арешту Путіна після його візиту до Монголії, яка проігнорувала орден Міжнародного кримінального суду та не затримала диктатора, а також репутаційні наслідки для системи міжнародного правосуддя, зокрема МКС, який не зміг цьому завадити.
"Усе, що робить Путін, спрямоване на руйнування конструкції безпеки і юридичної конструкції, на якій сьогодні стоїть людська цивілізація. Тобто, якщо правил немає, значить, хто сильніший, той і правий. Будь-які статути, підписання, регламентні норми, правила і звичаї, будь-які підписані двосторонні домовленості, будь-які ордери, видані міжнародною спільнотою, виявляються недієвими", — радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.
Коментар політолога Буряченка про те, що відтепер арешт Путіна — справа честі та індикатор профпридатності Міжнародного кримінального суду, зібрав 568 тис. Переглядів, з яких 78,1% — перегляди з-за кордону, з них 21,4% — перегляди з Росії; 3,7% — з Казахстану; 3,1% — з Узбекистану; 2,2% — з Німеччини.
ПРОТИДІЯ ДЕЗІНФОРМАЦІЙНИМ КАМПАНІЯМ КРЕМЛЯ
Державне іномовлення регулярно публікує матеріали, які викривають російську дезінформацію, в тому числі спрямовану на зниження міжнародної підтримки й довіри до України, уповільнення надання їй фінансової, військової допомоги.
У топі переглядів англомовної аудиторії UATV English був черговий випуск спільного з Центром протидії дезінформації проєкту Truth games з Павлом Штельмахом про ознаки фашизму, притаманні російському режиму, в якому РФ звинувачує Європу та Україну. У програмі йдеться про те, як топовий російський пропагандист Соловйов поширює дезінформацію проти країн Заходу, в яких він раніше володів елітним майном і які тепер запровадили проти нього санкції. 99,9% переглядів — з-за кордону: 15,8% — зі США; 8,6% — з Великої Британії; 7% — з Канади. Випуск переглянули 92 тис. разів.
ІНТЕРВ'Ю FREEДОМ
Інтерв'ю для нового епізоду "Люди доброї волі" (рос. "Люди доброй воли") з Сакеном Аймурзаєвим дала російська соціологиня Олена Конєва, яка після повномасштабного вторгнення Росії в Україну створила незалежне соціологічне агентство ExtremeScan, що вивчає ставлення росіян до війни.
Під час розмови обговорили ставлення росіян до війни, настрої жителів російського прикордоння та вплив Курської операції ЗСУ на громадську думку. Гостя зазначила, що операція в Курську, разом із мовчанням і поведінкою Путіна, його відсутність на тлі таких драматичних подій, призвела до різкого зростання критики на його адресу не лише серед мешканців Курської області та прикордоння, але й усіх інших регіонів Росії.
"Ці події зрушили з місця цю масу якоїсь підтримки, інерції, аполітичності. Знизу йде набагато більше розчарувань у російській армії, обговорень полонених, обговорень строковиків, тривога і гнів з приводу відсутності допомоги. Це стосується всієї Росії", — акцентувала Конєва.
Також поспілкувалися про падіння рейтингу Путіна, і чому серед росіян немає згуртованості. Конєва розповіла, що дослідження кремлівських соціологів демонструють значне зростання з одного боку, тривоги, а з іншого — падіння рейтингу Путіна, різниця між довірою і недовірою до нього вперше за дуже довгий період впала з 66% до 61%. За перший тиждень наступу ЗСУ настрої щодо війни досягли найнижчої позначки за останні 70 днів.
Соціологиня підсумувала, що всупереч розчаруванню владою та агресивній пропаганді, серед росіян не спостерігається загальної згуртованості: "Немає жодної основи для згуртованості. Якби цю війну не зображували як "народну", "захисну", "визвольну", але глибоко цю легенду люди все одно не сприймають. Тобто на поверхневому рівні, на рівні штампів, на рівні відповідей на формалізовані запитання це присутнє. Але очевидна безглуздість "визвольної війни" на чужій території не дозволяє людям ставитися до неї так само пафосно, як до Великої вітчизняної".
FREEДОМ WEEKLY У ЦИФРАХ
Перегляди контенту під брендом FREEДОМ (до виробництва залучено ДП "МПІУ" та медіагрупи "1+1", Starlight Media та "Інтер Медіа Груп") за тиждень 02 — 08 вересня становлять:
● YouTube — 35,4 млн.
● Telegram — 3,5 млн.
● TikTok — 0,8 млн.
● Facebook: 0,5 млн.
Перегляди контенту за темами на всіх діджитал-платформах FREEДОМ становили:
● Українська армія відбиває атаки окупантів — 12 млн переглядів.
● Ракетний терор РФ — 5,6 млн переглядів.
● Співробітництво Україна — Захід — 5,5 млн переглядів.
● Західне озброєння — 2,5 млн переглядів.
● Західні санкції знищують економіку РФ — 0,1 млн переглядів.
FREEДОМ працює для російськомовної аудиторії за межами України, щоб оперативно доносити правду про війну Росії проти України, міжнародну підтримку нашої держави, важливі події світового порядку денного та руйнувати ключові антиукраїнські наративи російської пропаганди, які вона просуває серед населення РФ та серед російськомовних людей в усьому світі.
Більше контенту на ці теми шукайте на платформах:
YouTube FREEДОМ, YouTubeFREEDOM_LIVE, Сайт FREEДОМ, Агрегатор FREEДОМ, Facebook, TikTok, Telegram, YouTube УНІАН, YouTube Гроші, YouTube ТСН, YouTube 1+1, YouTube ICTV, YouTube ІНТЕР
Ми прагнемо бути більш відкритими та ефективними, тому будемо вдячні вам за зворотний зв'язок! Тримаємо оборону на всіх фронтах!
Контактна інформація:
комунікаційна менеджерка Леся Рибаченко:
телефон: +380984566979, електронна адреса: lrybachenko.pr@gmail.com