FREEДOM WEEKLY #116
Вітаємо! До Вашої уваги – топові матеріали, ключові теми, окремі ексклюзиви, інформаційні кампанії, статистика діджитал-переглядів контенту українського іномовлення FREEДОМ (входить у ДП "МПІУ").
Мирний план України, представлений під час візиту Президента Володимира Зеленського до США, зустрічі української делегації з американськими топ-посадовцями та новий пакет військової допомоги, до якого увійшли авіабомби великої дальності Joint Standoff Weapon, ядерний шантаж Кремля на тлі збільшення вдалих операцій Сил оборони України в російському тилу, — ці та інші теми аналізували журналісти та гості FREEДОМ минулого тижня.
З ексклюзивів: в інтерв'ю YouTube-каналу UATV English екс-командувач армії США в Європі Бен Ходжес оцінив ключові результати останніх операцій Сил оборони України, а командир Російського добровольчого корпусу Денис "White Rex" Нікітін розповів FREEDOM про подробиці визвольної операції на Вовчанському агрегатному заводі.
ТЕМА ТИЖНЯ: ВІЗИТ ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО ДО США, МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА УКРАЇНИ
Минулий тиждень в інформаційному просторі пройшов під знаком візиту Президента України Володимира Зеленського до США. Редакція FREEДОМ детально висвітлювала подробиці візиту — виступ Володимира Зеленського в Організації об’єднаних націй, зустрічі з президентом США Джо Байденом, кандидаткою на пост президента від Демократичної партії Камалою Гарріс, перипетії довкола зустрічі з кандидатом від республіканців Дональдом Трампом, яку було підтверджено лише наприкінці візиту очільника Української держави до Сполучених Штатів, спілкування з лідерами країн та відомими політиками.
Випуски новин, окремі сюжети, стріми, коротке відео ключових заяв протягом тижня користувались стабільним інтересом іноземної аудиторії і забрали на YouTube-майданчиках іномовлення близько мільйона переглядів.
Так, 96,9% переглядів з-за кордону отримало звернення Володимира Зеленського про план дій під час візиту до США: 66,2% — з Росії; 6,1% — з Узбекистану; 5,5% — з Казахстану; 2,6% — з Німеччини. Звернення переглянули 157 тисяч разів.
Стрім промови Президента України на засідання Ради безпеки ООН, де він підкреслив необхідність об'єднання міжнародної спільноти для завершення російської агресії, зібрав 101 тис. переглядів: 91,2% — з-за кордону, них 55,8% – з Росії; 5,7% — з Узбекистану; 5,4% — з Казахстану та 3,4% — з Таджикистану.
Інші відео-матеріали про візит Президента України до США на You-Tube-каналах FREEДОМ та FREEДОМ.LIVE в середньому отримали понад 90% переглядів з-за кордону. До прикладу, епізод зустрічі українського президента з Дональдом Трампом зібрав 151 тис. переглядів: 95,7% — з-за кордону, 56% – з Росії; 7,1% — з Узбекистану; 6,2% — з Казахстану та 3,2% — з Таджикистану. У топ міст увійшли Москва, Ташкент, Санкт-Петербург, Краснодар, Душанбе та Бішкек.
Глядачі FREEДОМ мали змогу дізнатись подробиці зустрічей українського президента з представниками Конгресу, а також керівниками великого бізнесу США, частина з яких була присвячена актуальним питанням відновлення української енергетики. Основною темою зустрічі Володимира Зеленського з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем стало питання використання доходів від заморожених російських активів для потреб України.
Головна тема усіх повідомлень міжнародного характеру минулого тижня — обговорення реалізації формули миру України. Редакція FREEДОМ активно висвітлювала зустріч Володимира Зеленського з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, прем’єр-міністром Словенії Робертом Голобом, прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, президентом Франції Еммануелем Макроном, канцлером Німеччини Олафом Шольцем, лідерами Індії, Японії і низкою інших країн, тож глядачі мали нагоду отримати повну картину подій, пов’язаних із обговоренням пропонованої Україною формулою миру.
Традиційно цікавою для російськомовної аудиторії за кордоном залишається тема військової підтримки України, яка послідовно висвітлюється редакцією FREEДОМ. Так, 76,7% переглядів з-за кордону зібрав черговий підсумковий випуск програми "Наш час", який акцентує на виділенні нового пакету військової допомоги для України від США на 7,9 мільярда доларів, до якого увійшли авіабомби великої дальності Joint Standoff Weapon.
Випуск переглянули 526 тис. разів, з них 22,9% — перегляди з Росії; 5,9% — з Казахстану; 4,5% — з Узбекистану; 4,1% — зі США.
Редакція англомовного YouTube-каналу UATV English протягом тижня також акцентувала увагу на візиті Володимира Зеленського до США та засіданні Генасамблеї та Ради Безпеки ООН.
У топі переглядів епізод засідання Радбезу ООН, під час якого очільник МЗС Великої Британії Девід Леммі звинуватив російську владу в зневазі до міжнародного права, а держсекретар США Ентоні Блінкен закликав для досягнення справедливого й міцного миру надати військову допомогу Україні й водночас зупинити військову співпрацю Росії з КНДР, Іраном та Китаєм.
143 тис. переглядів, 99,8% — з-за кордону. Аудиторія зі США становила 19,8%, з Великої Британії — 18,2%, з Канади — 8,9%.
ТОПВІДЕО ТИЖНЯ
Традиційно найбільшою популярністю у глядачів іномовлення користуються матеріали про успішні дії Сил оборони України, зокрема, на Харківському напрямку та на території країни-агресора.
Так, програма "Фронт News" минулого тижня була присвячена українським воєнним операціям в російському тилу, зокрема, яким чином українським далекобійним дронам вдається обходити російську ППО. Ще однією темою програми стало звільнення бійцями ГУР Вовчанського агрегатного заводу в Харківській області, під час якого було взято в полон десятків окупантів.
Програма отримала 977 тис. переглядів, відео стало трендовим у російському сегменті YouTube. Аудиторія перегляду: 82,5% переглядів — з-за кордону, з них 35,1% — перегляди з Росії; 10,3% — з Казахстану; 6,1% — з Узбекистану; 2,9% — з Білорусі.
ЕКСКЛЮЗИВИ
Високу цікавість глядачів іномовлення викликають інтерв’ю з військовими або військовими експертами. Так, на платформі іномовлення UATV English вийшло ексклюзивне інтерв'ю ведучого Генрі Кіна з колишнім командувачем армії США в Європі Беном Ходжесом.
Ключовою темою обговорення стали успіхи України на полі бою, зокрема під час операції СОУ на Курщині. Бен Ходжес виділив три ключові результати українських операцій: зміну наративу про "неминучість" перемоги Росії, створення складної ситуації для Кремля, а також демонстрація того, що Росія навряд чи використає ядерну зброю попри посилення нею ядерного шантажу.
Водночас Ходжес розкритикував західних лідерів, особливо очільників США та Німеччини, за відмову надати Україні далекобійні ракети, оскільки це лише затягує війну. Генерал наголосив, що будь-яка спроба задобрити диктатора завершується тим, що Путін нахабнішає, наслідком чого стає нова ескалація конфлікту та нові вбивства в Україні.
Інтерв'ю переглянули 108 тис. разів, 99,7% — перегляди з-за кордону: аудиторія зі США — 32,1%, з Великої Британії — 12,2%, з Канади — 10,2%.
ПЕРЕНЕСЕННЯ ВІЙНИ НА ТЕРИТОРІЮ РОСІЇ, СПРОМОЖНІСТЬ УКРАЇНИ ВІДБИВАТИ АТАКИ РФ
Матеріали про успішні операції Сил оборони України на території Росії та витіснення ворога з території України постійно в фокусі уваги російськомовної аудиторії телеканалу FREEДОМ за кордоном. Одна з найбільш яскравих операцій минулого тижня – звільнення території Вовчанського агрегатного заводу в Харківській області силами підрозділів Головного управління розвідки Міністерства оборони ("Стугна", "Парагон", "Юнгер", РДК, БДК, "Терор"). В ефірі FREEДОМ експерти аналізували деталі спецоперації та наслідки для окупантів.
В ексклюзивному коментарі телеканалу FREEДОМ командир Російського добровольчого корпусу Денис "White Rex" Нікітін розповів, як відбувалась підготовка та реалізація операції на Вовчанському агрегатному заводі, а також про участь у ній РДК, зокрема, колишніх бійців ЗС РФ, ПВК "Вагнер", "Шторм-z", ВДВ РФ.
"Багато журналістів дивувалися, чому бійці "РДК" не з’явилися в Курській області під час операції ЗСУ. Ми в цей період дуже ретельно готувалися до важливої операції — звільнення Вовчанського агрегатного заводу. Ряди РДК поповнилися великою кількістю добровольців зі збройних сил Російської Федерації, і потрібен був час на їхню інтеграцію в підрозділ", — зауважив Денис Нікітін.
90,7% переглядів — з-за кордону, 52,7% — з Росії; 5,9% — з Казахстану; 3,3% — з Німеччини; 2,6% — з Білорусі; 2,1% — зі США; 2,6% — з Литви. У топі міст за переглядами: Москва, Санкт-Петербург, Краснодар, Сочі та Іркутськ.
У фокусі уваги редакції та аудиторії іномовлення ситуація на підконтрольних ЗСУ територіях Курської області. У коментарі для FREEДОМ військово-політичний експерт Дмитро Снєгірьов зазначив, що російська армія у своїх намаганнях вибити українські сили з Курщини традиційно використовує тактику "випаленої землі", щодня завдаючи десятки ударів КАБами.
"Йдеться про планомірне стирання населених пунктів з лиця землі. Але основне, про що ми маємо говорити: не все мирне населення, громадяни Російської Федерації, покинули ці території. Тому йдеться про те, що Російська Федерація цілеспрямовано завдає ударів по своїм громадянам", — констатував Дмитро Снєгирьов.
Перегляди коментаря досягли 257 тис., з яких 77,7% — з-за кордону: 28,2% — з Росії; 7,3% — з Казахстану; 4,2% — з Білорусі; 3,6% — з Німеччини.
FREEДОМ також продовжує знайомити глядачів з новими рішеннями, які допомагають Силам оборони вражати воєнні об'єкти армії РФ. Зокрема, речник Української добровольчої армії "Південь" Сергій Братчук відзначив, що РФ не вдасться надійно захистити від українських ударів Керченський міст — цю незаконну споруду демонтуватимуть Збройні сили України.
Ефір переглянули 134 тис. рази, з яких 64,1% переглядів — з-за кордону: 23,9% — перегляди з Росії; 4,2% — з Німеччини; 4,2% — з Білорусі; 3,2% — з Казахстану.
КРИЗОВІ ЯВИЩА В РОСІЇ
Редакція FREEДОМ системно інформує російськомовну спільноту світу про різні економічні, соціальні та політичні кризові явища, які можуть запустити трансформаційні процеси всередині РФ.
Протягом тижня у трендах російського сегменту YouTube опинився новий епізод проєкту "Дивіться самі" (рос. "Смотрите сами") з ведучим Володимиром Рунцем, в якому йшлося про подальші сценарії розвитку взаємин Володимира Путіна з головою Чечні Рамзаном Кадировим. Приводом до розмови стала невдала спроба рейдерського захоплення за участі людей Кадирова російського маркетплейса Wildberries у Москві, під час якого загинули та були поранені люди. Йшлося про те, чи буде дестабілізовано ситуацію в Чечні у разі втрати Кадировим своїх привілеїв і як для вирішення бізнес-конфліктів у Росії знову використовують методи з 90-х.
90,7% переглядів випуску — з-за кордону: 52,7% — перегляди з Росії; 8% — з Казахстану; 5,4% — з Узбекистану; 3% — з Німеччини.
Новий випуск програми "Таємне життя матрьошки" було присвячено подвійному життю Володимира Путіна: диктатор, що на позір декларує необхідність дотримання сімейних цінностей, насправді має неофіційну родину, яку ретельно приховує від співгромадян. З випуску глядачі також дізнались нові подробиці того, як влада та бюджетні кошти використовуються для забезпечення потреб сім’ї Путіна.
90,7% переглядів — з-за кордону: 40,9% — з Росії; 4,5% — з Німеччин; 3,7% — з Білорусі; 2,4% — зі США. Випуск отримав 204 тис. переглядів.
Протягом тижня редакція FREEДОМ також підготувала низку сюжетів про загрозливі явища в російській економіці, зокрема щодо зниження соціальних виплат та проблем із виплатами за зріджений газ. Ці проблеми коментували російські експерти, які володіють інформацією з перших уст.
ІНТЕРВ'Ю FREEДОМ
Гостем чергового випуску програми "Люди доброї волі" (рос. "Люди доброй воли") з Сакеном Аймурзаєвим став ексзаступник начальника штабу українських Військово-морських сил України Андрій Риженко.
Розмову було присвячено становленню та розвитку Військово-морських сил України з моменту їх створення після здобуття незалежності. Зокрема, питанням модернізації та заміни техніки, впровадження нових стандартів ефективної оборони, а також посиленню співпраці з міжнародними партнерами. Зокрема, зауважив Риженко, інтеграція з НАТО дозволяє Україні отримати доступ до новітніх технологій, стандартів і практик ведення бойових дій.
"Коли я був заступником начальника штабу ВМС України з питань європейської інтеграції, то дуже серйозно наполягав, щоб ми відновили відправку офіцерів після окупації Криму. Тому що після 2014-го ми два роки нікого не відправляли. А зараз людей відправляють, вони навчаються. І я вам скажу, що через рік навчання у США чи Британії люди приїжджають іншими. Плюс у тебе з’являється велика кількість колег, друзів. Наприклад, зараз командувач ВМС Болгарії — мій одногрупник, командувач берегової охорони Грузії — мій одногрупник. Це стратегічні комунікації, і це допомагає багато в чому", — розповів Андрій Риженко.
Під час розмови згадали і про роль в українсько-російській війні новітніх ракетних систем, зокрема "Нептун", а також важливість швидкої адаптації до сучасних викликів.
ПРОТИДІЯ ДЕЗІНФОРМАЦІЙНИМ КАМПАНІЯМ КРЕМЛЯ. ЯДЕРНИЙ ШАНТАЖ
На майданчиках іномовлення регулярно публікуються матеріали, які викривають спроби російської дезінформації, спростовують фейки та надають об'єктивну інформацію про події в Україні та світі.
Однією з найбільш резонансних тем 23 - 29 вересня стало посилення ядерного шантажу Кремля після засідання Ради безпеки РФ, на якому Володимир Путін оголосив про наміри переписати ядерну доктрину своєї країни. Головною темою для обговорення в сюжетах FREEДОМ став аналіз можливих наслідків чергового ядерного шантажу для Росії та особисто її очільника. Окрім того, експерти аналізували, як попередити удари Росії по ядерним об’єктам України, про небезпеку яких заявив президент України Володимир Зеленський під час візиту до США.
Зокрема, експерт з ракетно-ядерного озброєння Олександр Кочетков переконаний, що використання Путіним ядерної зброї у нинішній ситуації не надасть російській армії переваг на полі бою, натомість стане приводом для смертного вироку російському диктатору практично в усьому світі.
"Тактична ядерна зброя не дає вирішального перелому на фронті. Путін це прекрасно розуміє. Тому потрібно дивитися не на його слова, а на дії. Адже насправді, крім якихось невдалих випробувань ядерної зброї та нібито переміщення кількох боєголовок до Білорусі, нічого не відбувається. Тому цивілізованому світу боятися нічого", — констатував Олександр Кочетков.
FREEДОМ WEEKLY У ЦИФРАХ
Перегляди контенту під брендом FREEДОМ (до виробництва залучено ДП "МПІУ" та медіагрупи "1+1", Starlight Media та "Інтер Медіа Груп") за тиждень 23-29 вересня становлять:
● YouTube — 31,7 млн.
● Telegram — 3,2 млн.
● TikTok — 1 млн.
● Facebook: 0,6 млн.
Перегляди контенту за темами на всіх діджитал-платформах FREEДОМ становили:
● Українська армія відбиває атаки окупантів — 10 млн переглядів.
● Ракетний терор РФ — 4,5 млн переглядів.
● Співробітництво Україна — Захід — 4,3 млн переглядів.
● Західне озброєння — 1,1 млн переглядів.
● Західні санкції знищують економіку РФ — 0,2 млн переглядів.
FREEДОМ працює для російськомовної аудиторії за межами України, щоб оперативно доносити правду про війну Росії проти України, міжнародну підтримку нашої держави, важливі події світового порядку денного та руйнувати ключові антиукраїнські наративи російської пропаганди, які вона просуває серед населення РФ та серед російськомовних людей в усьому світі.
Більше контенту на ці теми шукайте на платформах:
YouTube FREEДОМ, YouTube FREEDOM_LIVE, Сайт FREEДОМ, Агрегатор FREEДОМ, Facebook, TikTok, Telegram, YouTube УНІАН, YouTube Украина сегодня - Грошіі, YouTube ТСН, YouTube 1+1, YouTube ICTV, YouTube ІНТЕР
Ми прагнемо бути більш відкритими та ефективними, тому будемо вдячні вам за зворотний зв'язок! Тримаємо оборону на всіх фронтах!
Контактна інформація:
комунікаційна менеджерка Леся Рибаченко:
телефон: +380984566979, електронна адреса: lrybachenko.pr@gmail.com