FREEДOM WEEKLY #117
Вітаємо! До Вашої уваги – топові матеріали, ключові теми, окремі ексклюзиви, інформаційні кампанії, статистика діджитал-переглядів контенту українського іномовлення FREEДОМ (входить у ДП "МПІУ").
Візит до Києва нового генсека НАТО Марка Рютте та перспективи вступу України до Північноатлантичного альянсу, перебіг двох місяців Курської операції, робоча поїздка Володимира Зеленського на Сумщину, плани Кремля захопити владу в Молдові та проблеми в російському ВПК — саме ці теми стали найбільш популярними серед глядачів каналу FREEДОМ 30 вересня — 6 жовтня.
ТЕМА ТИЖНЯ: ВІЗИТ ГЕНСЕКА НАТО ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВСТУПУ УКРАЇНИ ДО АЛЬЯНСУ. МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА УКРАЇНИ
Візит Марка Рютте до Києва — перша закордонна поїздка у статусі генерального секретаря НАТО — став однією з найбільш обговорюваних подій минулого тижня. В ефірі телеканалу FREEДОМ активно висвітлювались заяви Рютте про те, що він виступає за повноцінне членство України в Альянсі, а також заяви про необхідність посилення захисту українського неба, зроблені під час зустрічі з українським президентом Володимиром Зеленським.
Цикл підсумкових новин, у якому зокрема йшлося про перспективи вступу України до НАТО, зібрав 383 тис. переглядів: 71,2% — з-за кордону, з них 18,5% — з Росії; 4,7% — зі США; 3,3% — з Казахстану та 3,2% — з Німеччини.
Протягом минулого тижня редакція FREEДОМ детально висвітлювала осінню сесію Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) у французькому Страсбурзі, під час якої Голодомор було визнано геноцидом українського народу, ухвалено резолюцію із закликом до Росії звільнити українських військовополонених, а також запроваджено санкції щодо російських пропагандистів. Ведучий FREEДОМ Олег Борисов підготував низку ексклюзивних матеріалів з полів Асамблеї.
Редакції українського іномовлення також продовжують знайомити глядачів з подробицями надання Україні міжнародної допомоги. У топі переглядів UATV Español — новий випуск програми "Детальний аналіз" з Хорхе Гомесом, в якому зокрема йшлося про схвалення пакету військової допомоги Україні від США на 8 млрд доларів, а також надання керованих бомб JSOW. 100% переглядів випуску — з-за кордону: 15,7% — США; 15,2% — Іспанія; 6,9% — Колумбія; 6,5% — Чилі; 5,1% — Мексика; 4,1% — Аргентина.
ТОП ВІДЕО ТИЖНЯ
На тлі активної презентації українським президентом Володимиром Зеленським плану перемоги України всі частіше постає питання про спроможність Росії підтримувати збройну агресію. Так, в новому епізоді програми "Громадянська оборона" йшлося про провал заявлених Путіним цілей щодо "демілітаризації" та "денацифікації" України: навіть російські пропагандисти засумнівались в ефективності дій російської армії, особливо з огляду на стрімкий розвиток Україною власного виробництва озброєння. Програма отримала 829 тис. переглядів, з яких 53,9% — перегляди з-за кордону: 13,4% — з Росії; 4,1% — з Білорусі; 3,9% — з Казахстану; 3,5% — з Німеччини.
СИТУАЦІЯ НА ФРОНТІ. ПЕРЕНЕСЕННЯ ВІЙНИ НА ТЕРИТОРІЮ РОСІЇ. ДВА МІСЯЦІ КУРСЬКОЇ ОПЕРАЦІЇ
Традиційно високі перегляди серед російськомовної аудиторії за кордоном збирають заяви президента України Володимира Зеленського на військову тематику. Так, 96,5% переглядів з-за кордону отримав фрагмент привітання Володимира Зеленського до Дня захисників та захисниць України: 61,5% — з Росії; 8,3% — з Узбекистану; 5,8% — з Казахстану; 3,2% — з Таджикистану.
Минулого тижня редакція FREEДОМ продовжувала пильно стежити за ситуацією на фронті. Журналісти каналу підготували ексклюзивний репортаж з позицій бійців штурмової бригади "Лють", які використовують для знищення ворога захоплену під час бойових дій на Херсонському напрямку російську гаубицю "Мста-Б". Бригаду було сформовано на початку 2023 року з добровольців-поліцейських. Водночас інтерес аудиторії (понад 82 тис. переглядів лише на YouTube каналі FREEДОМ) викликала історія українського військового, якого батько-росіянин намагався переманити на бік окупантів.
Пильну увагу редакція українського іномовлення приділяє і діям Сил оборони України в російському тилу – минулого тижня, окрім повідомлень про чергові успішні атаки українських дронів по російських об’єктах, чимало матеріалів було присвячено перебігу Курської операції, яка триває вже другий місяць.
Черговий випуск новин "Наш час" з Анною Нитченко, в якому йшлося і про візит Володимира Зеленського до Сумської області, де він зустрівся з учасниками операції на Курщині, отримав 336 тис. переглядів, 82,5% переглядів — з-за кордону, з них 28,7% — перегляди з Росії; 6,9% — Казахстану; 5,8% — зі США; 4,4% — Німеччини.
У новому випуску програми "Фронт News" з Володимиром Тимошенком йшлося зокрема про успішні операції української армії на території РФ з використанням трофейної зброї з Курської області. Випуск отримав 282 тис. переглядів, 82% переглядів — з-за кордону: 25,1% — перегляди з Росії; 13,3% — з Казахстану; 5,3% — з Узбекистану; 3,2% — з Білорусі.
Ситуація на Курщині залишалась в ефірі FREEДОМ однією з головних тем для обговорення з військовими експертами.
Так, до прикладу, генерал армії України Микола Маломуж зазначив, що "Курська операція деморалізувала військово-політичне керівництво Російської Федерації на чолі з диктатором Путіним", тож через два місяці ЗСУ все ще перебувають у цьому регіоні.
Військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов наголосив: усі заяви Міністерства оборони РФ і пропагандистських пабліків про успішний контрнаступ збройних сил РФ у Курській області не відповідають дійсності.
КРИЗОВІ ЯВИЩА В РОСІЇ. ЗРОСТАННЯ ВИТРАТ НА ВПК У БЮДЖЕТІ-2025
Редакція FREEДОМ продовжує стежити за подіями в політичному, економічному та культурному житті Росії, які можуть інтенсифікувати трансформаційні процеси в цій країні. Зокрема зростає зацікавлення аудиторії українського іномовлення до сюжетів, у яких йдеться про долю корінних народів Росії, а також мігрантів. Так, минулого тижня значний резонанс отримали сюжети про те, що попри заяви про мультикультуралізм в Росії, потік мігрантів до цієї країни падає, а самі мігранти у РФ перетворюються на об’єкт бізнесу.
У циклі програм "Новини вільних народів" з Кирилом Вольним минулого тижня вийшов випуск про те, як політика Кремля фактично знищує чоловіче населення національних республік РФ. Так, зокрема, Республіка Башкортостан лідирує за кількістю загиблих добровольців на війні з Україною. У програмі також особливу увагу приділили Всесвітньому конгресу народів Дагестану, що відбувся у Києві, під час якого було сформовано комітет "За визволення Дагестану з-під окупації Росії".
Цікавість аудиторії продовжують викликати сюжети про реальний стан справ у російській економіці. Так, триває конфлікт навколо найбільшого маркетплейсу Росії Wildberries. У новому випуску програми "Громадянська оборона" йшлося про політичні наслідки цього конфлікту, адже до нього виявились втягнутими Путін, чеченський лідер Рамзан Кадиров та впливовий дагестанський олігарх Сулейман Керімов. Випуск отримав 162 тис. переглядів, 89,7% переглядів — з-за кордону: 49,8% — з Росії; 6,2% — Казахстану; 5,4% — Узбекистану; 2,4% — Німеччини.
Також в ефірі FREEДОМ експерти аналізували наслідки зростання військових витрат Росії у бюджеті 2025. Зокрема економіст Олег Пендзин зазначив, що війна фінансуватиметься коштом підвищення цін та скорочення соціальних втрат, що відчутно вдарить по пересічних росіянах. Ще один шлях — Кремль буде вимушений просити позики в Китаю. Тим часом економічний оглядач Максим Блант впевнений, що збільшення військових витрат не позначиться на ефективності російської армії.
Поповнювати запаси озброєння Росія намагається завдяки співпраці з країнами, на які накладені західні санкції. Так, цікавість глядачів іномовлення викликали сюжети про військову співпрацю Росії та Ірану. Зокрема щодо постачання Іраном Росії безпілотників та балістичних ракет.
ОПІР МОЛДОВИ ТА КРАЇН БАЛТІЇ ОКУПАЦІЙНИМ ПЛАНАМ КРЕМЛЯ
FREEДОМ продовжує інформувати глядачів українського іномовлення про загрозливі тенденції з боку Росії на міжнародній арені. Так, зокрема, цікавість глядачів минулого тижня викликала низка коментарів міжнародних експертів про події у Молдові, де Кремль просуває свого ставленика на посаду президента країни.
У новому випуску проєкту "В ізоляції" журналіст Юрій Кулініч разом з експертами аналізував досвід Балтійських країн у протидії російській агресії, а також те, як цей досвід може допомогти Україні. Учасниками випуску стали народний депутат України, представник парламентської групи з міжнародних зв’язків із країнами Балтії Олег Дунда, литовський політик, депутат Європейського парламенту Пятрас Ауштрявічюс та латвійський журналіст, письменник Імантс Лієпіньш. Зокрема у випуску йшлося про те, як саме країни Балтії позбуваються радянської спадщини у різних сферах — від енергетики до інформаційної політики, а також підтримують Україну, оскільки розуміють, що їхня безпека прямо залежить від стабільності в регіоні.
ІНТЕРВ'Ю FREEДОМ
Минулого тижня FREEДОМ приділив значну увагу осінній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). В інтерв'ю для каналу голова української делегації в ПАРЄ, Марія Мезенцева-Федоренко розповіла про найважливіші підсумки сесії. Зокрема ухвалення резолюції про необхідність звільнення Росією українських військовополонених, яку підтримали 74 члени ПАРЄ, що свідчить про зміцнення солідарності з Україною. Мезенцева-Федоренко також наголосила, що питання українських полонених стало пріоритетом на осінній сесії ПАРЄ завдяки Глобальному саміту миру. Вона зазначила, що риторика європейських партнерів щодо путінського режиму стає більш жорсткою.
Гостею програми "Люди доброї волі" (рос. "Люди доброй воли") з Сакеном Аймурзаєвим стала російська художниця і письменниця Катерина Марголіс, яка послідовно критикує "хороших руських", виступає за деколонізацію Росії та засуджує російську агресію проти України. Головною темою обговорення стали "побутовий фашизм" та шовінізм, глибоко вкорінені у російську культуру. Марголіс зауважила, що в російському суспільстві дискусії про війну зазвичай відбуваються на емоційному, а не на раціональному рівні, оскільки багато хто не готовий критично переосмислити імперське минуле Росії та свою роль у ньому. Змінити цю ситуацію може деколонізація Росії.
"Величезний конгломерат — неповороткий, імперський, який зараз представляє Росія, — не життєздатний. І якщо в майбутньому це буде якась кількість нових країн, то кожна з них нестиме на собі важкий тягар минулого — це ми говоримо знову ж таки про загальний культурний бекграунд. Це до питання про те, хто що раніше робив і в чому брав участь. Але якщо цю роботу з минулим буде зроблено чесно, якщо будуть освітні програми, якщо виросте інше покоління дітей, і в Росії відбудеться деколонізація…", — такими, вважає Катерина Марголіс, мають бути зміни у РФ.
ПРОТИДІЯ ДЕЗІНФОРМАЦІЙНИМ КАМПАНІЯМ КРЕМЛЯ. РОЛЬ КІНО
Матеріали, які викривають маніпуляції та підтасовування фактів, замовчування воєнних злочинів РФ та відверту брехню, яку путінський режим видає за дійсність, регулярно виходять в ефірі українського іномовлення.
Програма "Спеціальний репортаж" з Ксенією Барвіненко минулого тижня була присвячена тому, як Росія використовує кіно для пропаганди. Йшлося про резонансний фільм Анастасії Трофімової "Росіяни на війні", який був показаний на кількох міжнародних фестивалях.
"РФ розмиває чіткість та зрозумілість своїх злочинів. Уже можна буквально довести, що Трофімова, яка співпрацювала з "Russia Today" і повернулася в Росію з Канади 2014 року після анексії Криму, знімала стрічку під наглядом російських військових. Це має пояснити нашим західним колегам, що до російських фільмів потрібно ставитися уважніше", — вважає продюсер Ілля Гладштей.
ЕКСКЛЮЗИВ FREEДОМ. ПОВЕРНЕННЯ ДО УКРАЇНИ ВИКРАДЕНИХ ОКУПАНТАМИ ДІТЕЙ
Триває інформаційна кампанія FREEДОМ "ЗНАЄШ — СКАЖИ", що реалізується у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України в межах Плану дій Bring Kids Back UA, затвердженого президентом України Володимиром Зеленським.
Зокрема один із сюжетів був присвячений обговоренню того, як міжнародна коаліція допомагає повертати з РФ українських дітей. Правозахисниця Віра Ястребова наголосила, що РФ зробить усе для того, щоб виховати з украдених в Україні дітей майбутніх солдатів режиму Путіна.
"Дітей вчать ненавидіти Україну. І РФ свідомо затягує процес видачі українських дітей, щодня піддає їх інформаційній пропаганді, агресивному впливу в освіті, спотворенню історичних фактів", — каже Ястребова.
FREEДОМ WEEKLY У ЦИФРАХ
Перегляди контенту під брендом FREEДОМ (до виробництва залучено ДП "МПІУ" та медіагрупи "1+1", Starlight Media та "Інтер Медіа Груп") за тиждень 30 вересня – 06 жовтня становлять:
● YouTube — 28,5 млн.
● Telegram — 3,1 млн.
● TikTok — 0,5 млн.
● Facebook: 0,5 млн.
Перегляди контенту за темами на всіх діджитал-платформах FREEДОМ становили:
● Українська армія відбиває атаки окупантів — 9,5 млн переглядів.
● Співробітництво Україна — Захід — 4 млн переглядів.
● Ракетний терор РФ — 3,6 млн переглядів.
● Західне озброєння — 1 млн переглядів.
● Західні санкції знищують економіку РФ — 0,1 млн переглядів.
FREEДОМ працює для російськомовної аудиторії за межами України, щоб оперативно доносити правду про війну Росії проти України, міжнародну підтримку нашої держави, важливі події світового порядку денного, та руйнувати ключові антиукраїнські наративи російської пропаганди, які вона просуває серед населення РФ та серед російськомовних людей в усьому світі.
Більше контенту на ці теми шукайте на платформах:
YouTube FREEДОМ, YouTube FREEDOM_LIVE, Сайт FREEДОМ, Агрегатор FREEДОМ, Facebook, TikTok, Telegram, YouTube УНІАН, YouTube Украина сегодня - Гроші, YouTube ТСН, YouTube 1+1, YouTube ICTV, YouTube ІНТЕР
Ми прагнемо бути більш відкритими та ефективними, тому будемо вдячні вам за зворотний зв'язок! Тримаємо оборону на всіх фронтах!
Контактна інформація:
комунікаційна менеджерка Леся Рибаченко:
телефон: +380984566979, електронна адреса: lrybachenko.pr@gmail.com