FREEДOM WEEKLY #122
Вітаємо! До Вашої уваги – топові матеріали, ключові теми, окремі ексклюзиви, інформаційні кампанії, статистика діджитал-переглядів контенту українського іномовлення FREEДОМ (входить у ДП "МПІУ").
Візит президента України Володимира Зеленського до Будапешта (Угорщина), обрання Дональда Трампа президентом Сполучених Штатів, зростання втрат російської армії, напружена ситуація на Кавказі, спроби Кремля вплинути на результати виборів у Молдові та Грузії — саме ці теми найбільше цікавили глядачів українського іномовлення 4-10 листопада.
ПІДТРИМКА МИРНОГО ПЛАНУ УКРАЇНИ. ВІЗИТ ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО ДО УГОРЩИНИ
Канал FREEДОМ та інші майданчики "Мультимедійної платформи іномовлення України" продовжують інформувати глядачів про дипломатичні зусилля української влади, спрямовані на досягнення справедливого миру. Минулого тижня однією із знакових подій став візит президента України Володимира Зеленського на саміт Європейського політичного співтовариства у Будапешті (Угорщина).
Глядачі іномовлення активно стежили за перебігом зустрічі. Так, матеріали про неї переглянули понад 100 тис. разів. Лише відео про протокольне фотографування перед початком саміту отримало понад 22 тис. переглядів. Свіжий випуск програми "Наше время", в якому йшлося, зокрема, про результати поїздки до Будапешта, переглянули понад 24 тис. разів, 89,6% з-за кордону (37,2% — Росія, 8,4% — Узбекистан, 5,8% — Казахстан). З-поміж заяв Володимира Зеленського найбільшу цікавість викликали заклики до посилення скоординованої підтримки України, оскільки найбільше зараз важить військова підтримка, а не допомога у переговорах з агресором. Експерти в ефірі наголошували, що такі поїздки мають на меті вирішення проблеми нестачі зброї та ресурсів, а також працюють на збільшення підтримки мирного плану, розробленого Україною.
ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ В США. ПРОГНОЗИ ЩОДО АМЕРИКАНСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ СПІВПРАЦІ
Обрання Дональда Трампа вдруге президентом Сполучених Штатів Америки стало однією з центральних подій для світових та українських медіа. Лише на майданчиках ДП "МПІУ" сюжети на цю тему переглянули 2,9 млн разів, а з урахуванням майданчиків партнерів кількість переглядів перевищила 5 млн, в середньому — 30% аудиторії з Росії.
Глядачі іномовлення стежили як за перебігом голосування, так і за заявами керівництва України щодо перспектив співпраці з новою владою. Увага до результатів президентських виборів у США була прикута зокрема й через те, що однією з обіцянок Трампа як кандидата у президенти було швидке завершення війни в Україні.
Коротке відео із заявою Володимира Зеленського про те, що Дональд Трамп справді може хотіти завершити війну в Україні, однак невідомо, чи зможе це зробити, отримало 479 тис. переглядів (99% переглядів з-за кордону, 43,6% — з Росії, 7,1% — з Узбекистану).
Політичні та військові експерти в ефірі FREEДОМ аналізували, чи справді Трамп може вплинути на Путіна для завершення війни, а також чи варто чекати на збільшення поставок зброї для України та перестановки у НАТО.
Цікавість глядачів також викликав матеріал програми "Антизомби" про те, що заморозка конфлікту між Україною та Росією фактично означатиме для Путіна поразку. Сюжет переглянули понад 30 тис. разів, понад 30% переглядів — з Росії.
СИТУАЦІЯ НА ФРОНТІ. ЗРОСТАННЯ ВТРАТ РОСІЙСЬКОЇ АРМІЇ. ВИПУСК УКРАЇНОЮ НОВОГО ОЗБРОЄННЯ
Канал FREEДОМ продовжує інформувати глядачів про ситуацію на фронті, зокрема минулого тижня у фокусі уваги були події на Курахівському напрямку. Так, у новому випуску програми "Фронт News" йшлося про те, чому армія РФ так настійно прагне окупувати саме Курахово, а також про перший випадок ураження Силами оборони України північнокорейських військових на Курщині. Програма стала топвідео тижня на каналі FREEДОМ.
Водночас російські військові досі не можуть повернути частину Курської області РФ, контрольовану Силами оборони України. Майже 36 тис. переглядів отримало відео, в якому йшлося про те, що втрати Росії на Курщині вже перевищили 20 тис. осіб (91,4% переглядів з-за кордону, з них 47,1% — з Росії, 8,4% — з Казахстану). При цьому, як свідчить проєкт "Ненужные Путину", місцевих мешканців у прифронтових регіонах Курщини просто кинули напризволяще.
Експерти в ефірі FREEДОМ зауважили, що Курська операція не лише дозволила перенести воєнні дії на територію Росії, але й стала однією з причин кадрового дефіциту в армії РФ: росіяни не встигають компенсувати рекордні втрати. Саме тому Кремлю доводиться залучати до війни проти України іноземців з бідних країн Африки, Азії та Латинської Америки. Цій темі було присвячено новий випуск програми "Специальный репортаж" під назвою "Ловушка под названием СВО: чем РФ заманивает иностранцев?", який отримав майже 200 тис. переглядів на майданчиках FREEДОМ та FREEДОМ.LIVE. У програмі йдеться про те, що іноземці без жодного військового досвіду воюють поруч з російськими канібалами та педофілами, оскільки керівництво РФ робить ставку не на якість армії, а на кількість солдатів (77,2% переглядів відео з-за кордону, 24,3% — з Росії, 8% — з Казахстану, 5,5% — з Узбекистану).
На цьому тлі популярністю серед глядачів українського іномовлення продовжують користуватись відео про успішні атаки Сил оборони України по військових об’єктах на території Росії. Так, майже 50 тис. разів переглянули коментар авіаційного експерта Костянтина Криволапа про те, чим Україна змогла завдати потужного удару по Алексінському хімкомбінату в Тульській області (87,8% переглядів з-за кордону, 50% — з Росії).
Канал також продовжує стежити за розвитком виробництва БпЛА в Україні. Так, понад 20 тис. переглядів зібрало відео з оглядом найбільш ефективних ударів, завданих українськими дронами з початку цього року. Важливу роль дронів у боротьбі з агресором відзначив і президент України Володимир Зеленський. Глядачів майданчиків українського іномовлення також цікавлять перспективи подальшого розвитку українського ВПК. Так, близько 20 тис. переглядів отримав сюжет із обговоренням спільного виробництва безпілотників та боєприпасів Україною та Литвою за участі полковника запасу Вайдотаса Малініоніса (99% переглядів з-за кордону, з них 40,7% — з Литви).
Тема виробництва Україною власного озброєння минулого тижня також стала найбільш популярною серед глядачів англомовного каналу українського іномовлення UATV English — сюжет зі зверненням Володимира Зеленського, в якому зокрема йшлося про випуск Україною ракет, отримав 25,6 тис. переглядів, 99,7% — з-за кордону (19,2% — США, 16,8% — Велика Британія, 10,1% — Канада). Ще 21 тис. набрало на UATV English відео про тестування українських далекобійних ракет (99,9% переглядів з-за кордону, 20,2% — США, 10,8% — Велика Британія, 10,4% — Канада). Натомість цікавість глядачів UATV Arabic викликав сюжет про те, що росіяни намагаються обдурити українські системи ППО, запускаючи безпілотники на малих висотах (майже 10 тис. переглядів, 100% з-за кордону, 13,8% — з Алжиру).
ТОПВІДЕО ТИЖНЯ
Новий випуск програми "Фронт News", в якому йшлося зокрема про перший випадок ураження Силами оборони України військових з КНДР, переглянули 426 тис. разів (83,7% переглядів з-за кордону, 30,5% — з Росії, 11,7% — з Казахстану). Разом із майданчиками партнерів програма отримала понад 600 тис. переглядів, третина переглядів — з Росії.
КРИЗОВІ ЯВИЩА В РОСІЇ. ПРОБЛЕМИ В ЕКОНОМІЦІ
Минулого тижня популярними серед глядачів українського іномовлення стали сюжети про те, як в Росії змінюється ставлення до учасників війни проти України. Так, близько 32 тис. переглядів отримав сюжет про те, що рівень патріотизму і віра у швидку перемогу в Росії падає, понад 106 тис. разів переглянули сюжет, в якому йшлося про те, що російські військові, повернувшись з війни, продовжують вбивати, ґвалтують жінок. Ситуація стає настільки критичною, що в Росії навіть розробляють спеціальні інструкції, які допоможуть вижити поруч з "маніяками у погонах" (71,9% переглядів з-за кордону, 25,8% — з Росії, 6,6% — з Казахстану).
Канал також продовжує відстежувати явища культурної та соціальної деградації в РФ. Зокрема, минулого тижня у проєкті "Тайная жизнь матрешки" склали рейтинг головних неадекватів РФ (від "загонів Путіна" і Кашпіровського до самого російського диктатора), у сюжеті "Антизомби" йшлося про те, що росіяни продукують фейки і потім спокійно їх же спростовують. Кількість глядачів таких сюжетів з Росії коливалась від 30 до 50%.
Стабільну цікавість аудиторії викликають і сюжети про реальний стан справ в економіці РФ, зокрема програми "Ваши деньги", яка минулого тижня була присвячена серед іншого ситуації з кредитуванням у РФ, та "Кризисы путинской России" про провал політики імпортозаміщення.
Понад 53 тис. переглядів отримало відео, в якому ведучі обговорили з економістом Олександром Савченком "вершкову кризу", в РФ, через яку масло стало недоступним для значної частини росіян, а також дефіцит товарів, що виник через обвал поставок з ЄС (89,6% переглядів з-за кордону, 60% — з Росії). Експерти в ефірі FREEДОМ наголошують, що кризові явища наростають, оскільки Кремль спускає все більше грошей на війну проти України.
СИТУАЦІЯ НА КАВКАЗІ. СТАНОВИЩЕ РАМЗАНА КАДИРОВА
Одним із найбільш популярних відео, присвячених аналізу ситуації із кавказькими народами, стало інтерв’ю із президентом Асамблеї народів Кавказу Русланом Кутаєвим, що вийшло в межах проєкту "FREEДОМ: KАВКАЗ". Зокрема, йшлося про те, чому Кремль відправляє вмирати на війну проти України тисячі кавказців, та як зростають ксенофобські настрої серед росіян. Відео переглянули 93 тис. разів, 98% — з-за кордону (60,7% — з Росії, 5,5% — з Таджикистану).
Продовжував набирати перегляди випуск програми "Суть в деталях", присвячений проблемам на Північному Кавказі. Зокрема, йшлося про те, чи стали Кадиров із Путіним ворогами, та як це може позначитись на ситуації в регіоні. Станом на 13 листопада відео на майданчиках FREEДОМ та FREEДОМ.LIVE переглянули понад 300 тис. разів.
Однією з основних тем минулого тижня стало обговорення нагородження Володимиром Путіним депутата Адама Делміханова орденом "За заслуги перед Батьківщиною" IV ступеню. Понад 51 тис. разів на майданчиках FREEДОМ та FREEДОМ.LIVE переглянули інтерв’ю з журналістом, представником Комітету незалежності Інгушетії, експертом з Північного Кавказу Магометом Торієвим, в якому він, зокрема, розповів, за що Делімханову насправді вручили нагороду, та критично оцінив ймовірність того, що Кадиров найближчим часом потрапить у немилість до Путіна (98,1% переглядів з-за кордону, 68,6% — з Росії).
Глядачі також цікавились обставинами обстрілу Університету спецназу Кадирова. Загалом відео на тему ситуації на Кавказі на майданчиках українського іномовлення переглянули 1,7 млн разів.
РЕЗУЛЬТАТИ ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ У МОЛДОВІ. ПІДГОТОВКА ДО ПАРЛАМЕНТСЬКИХ
Глядачі українського іномовлення продовжували стежити за ситуацією у Молдові під час та після проведення другого туру президентських виборів. Високі перегляди отримали включення спеціальної кореспондентки FREEДОМ Лариси Петрук з Кишинева (Молдова), завдяки яким глядачі мали змогу дізнатись останні новини з місця подій. Загалом сюжети на цю тему на діджитал-майданчиках українського іномовлення переглянули близько 1,5 млн разів. Прикметно, що більшість аудиторії становили глядачі з Молдови.
Головною темою обговорення з експертами стали спроби Кремля поставити результати виборів під сумнів. І хоч Росія наразі програла битву за Молдову, РФ не відмовилась від намірів захопити владу в країні, тож наступним складним етапом для країни стануть парламентські вибори в 2025 році. Коментар міністра оборони Республіки Молдова (2015-2016 рр.) Анатола Шалару про посилення РФ впливу на внутрішню політику країни переглянули 53 тис. разів, 96,4% — з-за кордону (49,3% — з Молдови, 11,4% — з Росії, 8,5% — з Італії).
Інтерв’ю з депутатом парламенту Молдови Оазу Нантоєм, в якому він зазначив, що головною метою РФ у гібридній війні став менталітет молдаван, переглянули майже 100 тис. разів, 81,9% переглядів — з-за кордону (25,1% — з Молдови, 20,4% — з Росії).
РЕЗУЛЬТАТИ ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ У ГРУЗІЇ. ДІЇ ОПОЗИЦІЇ
Глядачі іномовлення також стежили за ситуацією в Грузії, де опозиційні партії заявили про фальсифікації під час парламентських виборів. Прикметно, що саме глядачі з Грузії становили значну аудиторію сюжетів на цю тему. Так, коментар члена політради "Єдиного національного руху" Дмитра Шашкіна про те, що грузини готові боротися за європейське майбутнє, переглянули майже 20 тис. разів, 97% переглядів з-за кордону (29,5% — з Росії, 19,5% — з Грузії, 8,5% — з Вірменії). Коментар професора Чорноморського міжнародного університету Грузії Ніки Чітадзе про те, європейське співтовариство має засудити дії "Грузинської мрії", отримав 16 тис. переглядів, 96,5% — з-за кордону (31,9% — з Росії, 15,8% — з Грузії, 10% — з Азербайджану).
СИТУАЦІЯ НА БЛИЗЬКОМУ СХОДІ. ПРОТИСТОЯННЯ ІРАНУ ТА ІЗРАЇЛЯ
Понад 130 тис. переглядів отримали сюжети, присвячені протистоянню Ізраїлю та Ірану. Так, сюжет про те, що Іран планує обстріляти Ізраїль ще більш потужними боєголовками, переглянули 89 тис. разів, 95% переглядів — з-за кордону (39,4% — з Росії, 20,8% — з Таджикистану, 11,6% — з Узбекистану).
Понад 30 тис. разів переглянули коментар виконавчого директора Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександра Леонова про ймовірність нової атаки Ірану на Ізраїль (97,% переглядів з-за кордону, 40,5% — Ізраїль, 18,5 % — Росія, 7,5% — США).
FREEДОМ WEEKLY У ЦИФРАХ
Перегляди контенту під брендом FREEДОМ (до виробництва залучено ДП "МПІУ" та медіагрупи "1+1", Starlight Media та "Інтер Медіа Груп") за тиждень 4-10 листопада становлять:
● YouTube — 25 млн.
● Telegram — 2,9 млн.
● TikTok — 2,2 млн.
● Facebook — 0,5 млн.
Перегляди контенту за темами на всіх діджитал-платформах FREEДОМ становлять:
● Українська армія відбиває атаки окупантів — 6 млн переглядів.
● Ракетний терор РФ — 2,5 млн переглядів.
● Співробітництво Україна — Захід — 6,2 млн переглядів.
FREEДОМ працює для російськомовної аудиторії за межами України, щоб оперативно доносити правду про війну Росії проти України, міжнародну підтримку нашої держави, важливі події світового порядку денного та руйнувати ключові антиукраїнські наративи російської пропаганди, які вона просуває серед населення РФ та серед російськомовних людей в усьому світі.
Більше контенту на ці теми шукайте на платформах:
YouTube FREEДОМ, YouTube FREEDOM_LIVE, Сайт FREEДОМ, Агрегатор FREEДОМ, Facebook, TikTok, Telegram, YouTube УНІАН, YouTube Гроші, YouTube ТСН, YouTube 1+1, YouTube ICTV, YouTube ІНТЕР
Ми прагнемо бути більш відкритими та ефективними, тому будемо вдячні вам за зворотний зв'язок! Тримаємо оборону на всіх фронтах!
Контактна інформація:
комунікаційна менеджерка Леся Рибаченко:
телефон: +380984566979, електронна адреса: lrybachenko.pr@gmail.com