FREEДOM WEEKLY #123
Вітаємо! До Вашої уваги – топові матеріали, ключові теми, окремі ексклюзиви, інформаційні кампанії, статистика діджитал-переглядів контенту українського іномовлення FREEДОМ (входить у ДП "МПІУ").
Надання Україні дозволу на використання західної зброї для ударів по об’єктам у Росії, дзвінок Шольца Путіну, перебіг Курської операції ЗСУ, економічні проблеми в Росії та заворушення в окупованій Абхазії, — ці теми викликали найбільшу цікавість глядачів українського іномовлення 10-17 листопада.
ПІДТРИМКА УКРАЇНСЬКОГО МИРНОГО ПЛАНУ. РЕАКЦІЯ НА ТЕЛЕФОННУ РОЗМОВУ ОЛАФА ШОЛЬЦА ТА ВОЛОДИМИРА ПУТІНА. НАДАННЯ ДОЗВОЛУ НА УДАРИ ПО ОБ’ЄКТАХ У РОСІЇ ЗАХІДНОЮ ЗБРОЄЮ
Дипломатичні зусилля, спрямовані на досягнення справедливого миру в Україні, залишаються у фокусі уваги майданчиків українського іномовлення. Впродовж минулого тижня особливу увагу глядачів викликали заяви генсека НАТО Марка Рютте про те, що країни НАТО мають посилити підтримку України, оскільки Путін скористається настанням зими для посилення бойових дій. Коротке відео з цією заявою загалом переглянули понад 55 тис. разів, 95% — з-за кордону (49,6% — з Росії, 9,4% — з Узбекистану, 6,1% — з Казахстану).
Водночас однією з найбільш резонансних тем минулого тижня стало обговорення телефонної розмови канцлера ФРН Олафа Шольца та президента РФ Володимира Путіна. Майже 180 тис. переглядів на FREEДОМ та FREEДОМ.LIVE отримало відео заяви Володимира Зеленського, в якому він зауважив, що дзвінок Шольца може відкрити скриньку Пандори (96,3% — з-за кордону, з них 51,7% — з Росії, 7,3% — з Узбекистану, 4,8% — з Казахстану).
Експерти в ефірі FREEДОМ зауважували, що цей дзвінок є кроком до зняття міжнародної ізоляції РФ та особисто Путіна. Водночас коротке відео з фрагментом коментаря радника керівника Офісу президента Михайла Подоляка, в якому він висловив здивування метою цих перемовин, набрало понад 65 тис. переглядів (95% з—за кордону, з них 50% — з Росії, 5,7% — з Узбекистану, 4,9% — Казахстану).
Цікавість аудиторії також викликали заяви Президента України Володимира Зеленського про підготовку плану стійкості України. Шортс із цією заявою набрав понад 70 тис. переглядів, 96,2% з—за кордону (52,3% — з Росії, 9,5% — Узбекистану, 5,2% — з Казахстану).
Найгучнішою подією тижня стало надання Україні дозволу використовувати американську зброю для ударів по об’єктам на території Росії. Ця новина з’явилась на тлі повідомлень про втрати та руйнування, завдані одним з найбільш масованих ракетних ударів за час повномасштабного вторгнення у неділю, 17 листопада (загалом сюжети на тему ракетного терору переглянули понад 5 млн разів).
Звернення Володимира Зеленського, в якому він підтвердив надання дозволу на використання ракет для ударів по Росії, отримало понад 90 тис. переглядів, 98% — з-за кордону (42,1% — з Росії). Загалом лише у вечір оприлюднення інформації про дозволи матеріали на цю тему на майданчиках іномовлення отримали понад 220 тис. переглядів.
СИТУАЦІЯ НА ФРОНТІ. КУРСЬКА ОПЕРАЦІЯ ЗСУ. УСПІШНІ ОПЕРАЦІЇ СОУ В РОСІЙСЬКОМУ ТИЛУ. ЗРОСТАННЯ ВТРАТ АРМІЇ РФ
Майданчики українського іномовлення детально висвітлюють ситуацію на лінії фронту. Минулого тижня основна увага була звернена на Курахівський та Покровський напрямки. Журналісти FREEДОМ знайомлять глядачів із подробицями бойових дій та бійцями Сил оборони України. Так, минулого тижня одним із найбільш популярних відео стало інтерв’ю спікера батальйону імені Шейха Мансура Саїда Ісаєва про те, що мотивує військовослужбовців чеченського батальйону вже понад 10 років воювати за Україну. Відео переглянули майже 120 тис. разів, 88,6% переглядів було з-за кордону (55,8% — з Росії, 6% — з Казахстану).
Аудиторія українського іномовлення також продовжує стежити за перебігом ситуації в Курській області, особливо з огляду на участь на боці Росії північнокорейських військових. Програму "ФронтNews", в якій зокрема йшлося про знищення Силами оборони України штурмовиків на Курщині, на кількох майданчиках FREEДОМ переглянули понад 250 тис. разів (85% — з-за кордону, третина переглядів — з Росії). Разом із майданчиками партнерів програма набрала 430 тис. переглядів.
Фрагмент традиційного відеозвернення Володимира Зеленського, в якому він повідомив про те, що українські військові на Курщині стримують близько 50 тис. військових РФ, набрало 75 тис. переглядів, 97,1% — з-за кордону (61,5% — з Росії, 7,1% — з Узбекистану, 6,4% — з Казахстану).
Експерти в ефірі українського іномовлення аналізували, чому Кремль кинув напризволяще мешканців Курської області — триває проєкт "Люди, ненужные Путину", в межах якого місцеві мешканці показують, що відбувається в регіоні. Понад 30 тис. разів переглянули фрагмент програми "Гражданская оборона", в якому йшлося про масові випадки мародерства російськими військовими на Курщині (80% переглядів було з-за кордону, 45% — з Росії, 5,1% — з Казахстану). Понад 25 тис. переглядів отримав і огляд подій на UATV Espaniol, в якому зокрема йшлося про ситуацію на Курщині (100% переглядів — з-за кордону, 35% — з Чилі).
Значну цікавість глядачів традиційно викликає інформація про вдалі операції Сил оборони України в російському тилу. Так, фрагмент звернення Володимира Зеленського, в якому він згадав про знищення українськими війська низки об’єктів у тилу російської армії, набрав на кількох майданчиках іномовлення близько 150 тис. переглядів, 98% — з-за кордону (53,2% — з Росії, 11,3% — з Узбекистану, 5,3% — з Казахстану).
Спікер Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі FREEДОМ зауважив, що Україна наносить удари по цілях у районах, які раніше росіяни вважали безпечними для своїх операцій, а авіаційний експерт Богдан Долінце розповів подробиці нарощування Україною власного виробництва озброєння (разом із майданчиками партнерів відео набрало близько 250 тис. переглядів, близько 50% переглядів було з Росії).
Експерти в ефірі каналів іномовлення зауважують, що втрати у лавах російської армії зростають, а в самій Росії зростає зневіра в досягненні заявлених Кремлем цілей війни в Україні. Майже 60 тис. разів переглянули фрагмент проєкту "Антизомби" про те, що Росія сплачує жахливу ціну за стратегічні помилки Путіна, оскільки наразі незрозуміло, хто кого насправді демілітаризує — РФ Україну чи навпаки.
ТОПВІДЕО ТИЖНЯ
Зміни, що можуть відбутися у ставленні США до умов припинення російської агресії після приходу до влади Дональда Трампа, продовжують залишатись однією з найбільш резонансних тем. Так, впродовж минулого тижня 1,1 млн переглядів отримало коротке відео із заявою Володимира Зеленського про те, що Дональд Трамп справді може хотіти швидко завершити війну, однак наразі невідомо, чи зможе він цього досягнути. Відео опубліковане 8 листопада, загальна кількість переглядів сягнула 1,4 млн, 94,7% переглядів — з-за кордону (56,2% — з Росії, 7,4% — з Узбекистану).
КРИЗОВІ ЯВИЩА В РОСІЇ. ПРОБЛЕМИ В РОСІЙСЬКІЙ ЕКОНОМІЦІ
Канали українського іномовлення залишаються джерелом інформації про реальний стан справ у Росії насамперед для мешканців самої РФ (вони становлять 40-60% аудиторії). Майже 222 тис. разів переглянули інтерв’ю із російським опозиційним журналістом, ексдепутатом Держдуми РФ Ігорем Яковенком про те, чому замість Путіна на саміт G20 у Бразилії поїхав Сергій Лавров, а також про нестачу людей в російській армії, через що почали закривати виїзд з країни призовникам навіть з Москви (відео потрапило до трендів російського YouTube, 88,8% переглядів — з-за кордону, 52,9% — з Росії).
На англомовному каналі українського телебачення UATV English найбільш популярним відео тижня – 71 тис. переглядів — став сюжет про те, скільки Кремль витрачає на вербування іноземців з Африки, КНДР, Непалу та Індії до російської армії (99,8% переглядів — з-за кордону, 29% — зі США, 11% — з Великої Британії, 6,9% — з Канади).
Одним з найбільш популярних відео тижня, з урахуванням майданчиків партнерів, став фрагмент програми "Гражданская оборона" про долю путіністів — як в Росії карають колишніх прибічників режиму. Так, лише на каналі FREEДОМ.LIVE відео переглянули 205 тис. разів, загальна кількість переглядів перевищила 700 тис.
У фокусі уваги залишається і ситуація з мігрантами в РФ. Майже 65 тис. переглядів отримало інтерв’ю з політтехнологом та ексголовою Громадської палати Башкортостану Ростиславом Мурзагуловим, присвячене парадоксальній ситуації, коли в РФ не вистачає робочих рук і водночас 80% росіян вважає, що трудових мігрантів в їхніх регіонах забагато (98% переглядів — зза кордону, 56,4% — з Росії, 10,3% — з Таджикистану, 10,2% — з Узбекистану). Водночас близько 30 тис. разів переглянули відео про випадки трудового рабства у РФ – майже 1,9 млн осіб у Росії фактично є рабами.
Значні перегляди минулого тижня отримали сюжети, присвячені економічним проблемам у РФ. Зокрема, понад 117 тис. разів переглянули випуск програми "Ваши деньги", в якому йшлося про банкрутство найбільшого російського забудовника — групи "Самолет", а також перехід бізнесу на бартерні схеми (90% — з-за кордону, 62,4% — з Росії).
Понад 62 тис. разів переглянули інтерв’ю з економічним оглядачем та публіцистом Максимом Блантом про причини падіння курсу рубля та конфлікту між головою Центробанку Ельвірою Набіуліною і головою "Ростеху" Ігорем Чемезовим (разом з майданчиками партнерів відео переглянули понад 300 тис. разів). Низка сюжетів була присвячена проблемам із виробництвом зрідженого природного газу в РФ.
ПРОТИДІЯ НАРАТИВАМ РОСІЙСЬКОЇ ПРОПАГАНДИ. РОЛЬ РПЦ
Українське іномовлення продовжує розвінчувати фейки, які продукує Кремль. Так, майже 80 тис. разів переглянули фрагмент випуску проєкту "Гражданская оборона", присвячений позиції Російської православної церкви. Зокрема, йдеться про ксенофобські та людожерські заяви церковних функціонерів (83% переглядів — з-за кордону, 34,2% — з Росії).
Близько 20 тис. разів переглянули сюжет про те, які обіцянки роздає Росія, аби репатріанти вирішили повернутися до РФ. Ностальгію за Росією у сюжеті називають сумом за "внутрішніми березками". Окрім того, один із випусків "Реальной истории" минулого тижня був присвячений правдивій історії депортації кримських татар та самого народу, історії, яку намагаються стерти росіяни.
СИТУАЦІЯ НА КАВКАЗІ. ЗАВОРУШЕННЯ В ОКУПОВАНІЙ АБХАЗІЇ
Минулого тижня увага з подій в Чечні перемістилась на ситуацію в Абхазії, де розпочалися протести проти інвестиційного договору, що надавав преференції компаніям з РФ. Зокрема, близько 30 тис. разів переглянули присвячене цій темі інтерв’ю з головою військового комітету Кавказького союзу Ладо Гамсахурдією в межах проєкту FREEДОМ.КАВКАЗ (94,6% переглядів — з-за кордону, 44,8% — з Росії, 11,1% — з Грузії, 5,5% — з Казахстану).
FREEДОМ WEEKLY У ЦИФРАХ
Перегляди контенту під брендом FREEДОМ (до виробництва залучено ДП "МПІУ" та медіагрупи "1+1", Starlight Media та "Інтер Медіа Груп") за тиждень 10-17 листопада становлять:
● YouTube — 25 млн.
● Telegram —2,4 млн.
● TikTok — 1,2 млн.
● Facebook — 0,4 млн.
Перегляди контенту за темами на всіх діджитал-платформах FREEДОМ становили:
● Українська армія відбиває атаки окупантів — 7,5 млн переглядів.
● Ракетний терор РФ — 5,2 млн переглядів.
● Співробітництво Україна — Захід — 4,7 млн переглядів.
FREEДОМ працює для російськомовної аудиторії за межами України, щоб оперативно доносити правду про війну Росії проти України, міжнародну підтримку нашої держави, важливі події світового порядку денного, та руйнувати ключові антиукраїнські наративи російської пропаганди, які вона просуває серед населення РФ та серед російськомовних людей в усьому світі.
Більше контенту на ці теми шукайте на платформах:
YouTube FREEДОМ, YouTube FREEДOM. LIVE, Сайт FREEДОМ, Агрегатор FREEДОМ, Facebook, TikTok, Telegram, YouTube УНІАН, YouTube Украина сегодня — Гроші, YouTube ТСН, YouTube 1+1, YouTube ICTV, YouTube ІНТЕР
Ми прагнемо бути більш відкритими та ефективними, тому будемо вдячні вам за зворотний зв'язок! Тримаємо оборону на всіх фронтах!
Контактна інформація:
комунікаційна менеджерка Леся Рибаченко:
телефон: +380984566979, електронна адреса: lrybachenko.pr@gmail.com