FREEДOM WEEKLY #152
Вітаємо! До Вашої уваги – топові матеріали, ключові теми, окремі ексклюзиви, інформаційні кампанії, статистика діджитал-переглядів контенту українського іномовлення FREEДОМ (входить у ДП "МПІУ").
Черговий раунд переговорів у Стамбулі, деталі операції "Павутина" та нового підриву Керченського мосту — ці теми найбільше цікавили глядачів українського іномовлення 2 – 8 червня.
КРОКИ ДО СПРАВЕДЛИВОГО ЗАВЕРШЕННЯ ВІЙНИ. МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА УКРАЇНИ. НОВИЙ РАУНД ПЕРЕГОВОРІВ ДЕЛЕГАЦІЙ УКРАЇНИ ТА РОСІЇ У СТАМБУЛІ
Україна продовжує працювати над посиленням міжнародної підтримки. Минулий тиждень розпочався із візиту Президента України Володимира Зеленського до Вільнюса для участі у саміті країн "Бухарестської дев’ятки" та нордичних країн (самі лише кадри біля літака переглянули близько 150 тис. разів*, 94% переглядів з-за кордону, з них 22% — з Росії, 10% — Казахстану). Візит відбувся напередодні нового раунду перемовин української та російської делегацій у Стамбулі.
Тож найбільший резонанс із заяв Володимира Зеленського у Вільнюсі викликали слова про очікування посилень санкцій проти Росії з боку ЄС та США у випадку, якщо РФ спробує затягувати переговори (близько 180 тис. переглядів, 92% переглядів з-за кордону, з них 24,5% — з Росії).
Більш, як 150 тис. разів глядачі іномовлення переглянули кадри із зустрічі у Стамбулі, ще близько 200 тис. — коментар міністра оборони Рустема Умєрова про підсумки цієї зустрічі, зокрема щодо продовження обмінів полоненими та тілами загиблих. У цих відео в середньому 92% переглядів з-за кордону, з них 21% — з Росії.
Про деталі перемовин глядачі могли дізнатись із прямих включень безпосередньо зі Стамбула. Попри наполягання української сторони, РФ досі не погоджується на припинення вогню. Експерти в ефірі FREEДОМ відзначали, що Путін відчув певні послаблення з боку Трампа, тому російська сторона продовжуватиме затягувати переговори.
Майже 500 тис. разів глядачі іномовлення переглянули емоційний коментар Президента України з приводу пропозиції росіян припинити вогонь на один-два дні, аби забрати тіла полеглих: Володимир Зеленський назвав їх "ідіотами" (95% переглядів з-за кордону, з них 25,7% — з Росії).
Минулого тижня також відбулось нове засідання контактної групи "Рамштайн". За його підсумками було ухвалено низку рішень про фінансування виробництва далекобійної зброї на території України, а також збільшення поставок безпілотників. За зустріччю у Бельгії стежив спеціальний кореспондент телеканалу FREEДОМ Віталій Сізов. Цікаво, що 96% аудиторії склали глядачі з-за кордону, з них 36% — з Росії, 14% — Узбекистану, 10% — Чехії. Експерти, аналізуючи підсумки зустрічі, наголошували, що формат "Рамштайну" змінюється — все більшу роль відіграють Німеччина та Велика Британія, а інвестиції у виробництво озброєння на території України будуть вигідні усім сторонам.
СИТУАЦІЯ НА ФРОНТІ. УСПІШНІ ОПЕРАЦІЇ СИЛ ОБОРОНИ УКРАЇНИ. ОПЕРАЦІЯ "ПАВУТИНА" ТА ПІДРИВ КЕРЧЕНСЬКОГО МОСТУ
Українське іномовлення продовжує інформувати глядачів про ситуацію на лінії фронту, життя прифронтових міст. Однак найбільшу цікавість минулого тижня викликало оприлюднення деталей операції "Павутина", внаслідок якої було уражено понад 40 літаків на території РФ. Так, відео, на якому видно, як від’їжджає навантажена модульними будиночками фура, зібрало понад 1,3 млн переглядів.
Резонансними стали і заяви Володимира Зеленського: Президент України відзначив, що "Павутина" довела — Україна має сильні тактичні рішення, а також подякував СБУ за блискучу організацію операції (понад 500 тис. переглядів).
Ще близько 700 тис. разів переглянули фрагмент із інтерв’ю Володимира Зеленського ABC News, в якому він акцентував, що в операції "Павутина" були принципово використані лише українські розробки, аби ніхто не зміг звинуватити США у причетності до цієї атаки. Загалом у цих відео 92% переглядів з-за кордону, з них 21% — з Росії.
Розмову про операцію "Павутина" із ветераном армії США Джейком Броу на англомовному каналі UATV English переглянули 135 тис. разів (98% переглядів з-за кордону, з них 31,3% — зі США, 12,6% — Великої Британії).
Близько 70 тис. переглядів зібрав випуск новин, в якому йшлося про подробиці "Павутини", на португаломовному каналі українського іномовлення UATV Portugues (всі перегляди з-за кордону, 79,5% з них — з Бразилії). Ще близько 800 тис. переглядів контент FREEДОМ, присвячений операції "Павутина", зібрав на майданчиках партнерів.
Цікавість глядачів викликало і відео з кадрами чергового ураження Керченського мосту — на цей раз спецоперацію провели під водою (близько 800 тис. переглядів). Ще понад 250 тис. переглядів набрали відео, в яких йшлося про деталі цієї операції. У цих відео в середньому 93% переглядів з-за кордону, з них 25% — з Росії.
Успішні операції Сил оборони України викликають цікавість і в країнах Заходу. Кадри з підривом опори моста стали найбільш популярним відео минулого тижня на англомовному каналі українського іномовлення UATV English — 136 тис. переглядів, ще 110 тис. переглядів зібрав випуск новин, в якому йшлося про цю операцію СБУ. В цих відео 99% аудиторії з-за кордону, з них в середньому 30% — зі США.
Близько 90 тис. переглядів у стріму на каналі The Gaze, в якому також йшлося про підрив опори Керченського мосту (99% переглядів з-за кордону, з них 56,2% — зі США). При цьому 76 тис. разів на The Gaze переглянули стрім за участю журналіста Кеолана Робертсона, який розповів, як українські дрони та спецоперації змінюють хід війни на воді (99% аудиторії з-за кордону, з них 50,6% — зі США, 10,2% — з Великої Британії). Експерти, обговорюючи в ефірі FREEДОМ операцію СБУ, зауважували, що Україна системно показує всі слабкі місця начебто надзвичайно потужної РФ.
Ще одна успішна операція Сил оборони України — ураження трьох пускових установок "Іскандер" на території Росії, які збирались завдати удару по українських містах. Відео з кадрами вибухів переглянули близько 500 тис. разів.
Понад 70 тис. разів випуск новин, в якому йшлося про знищення "Іскандерів", переглянули на португаломовному каналі українського іномовлення UATV Portugues (всі перегляди з-за кордону, 84,3% — з Бразилії).
Близько 200 тис. переглядів на майданчиках FREEДОМ зібрали кадри збиття російського винищувача Су-35. У цих відео 90% переглядів з-за кордону. Успіхи українських Сил оборони минулого тижня підсумував Володимир Зеленський — це відео зібрало понад 230 тис. переглядів (94% переглядів з-за кордону, з них 23,4% — з Росії). Цікавість глядачів викликало і повідомлення про те, що Україна анонсувала випробування нового типу ракетного озброєння (92% переглядів з-за кордону, 22,3% — з Росії, 10% — Узбекистану).
Росія на високотехнологічну атаку по своїх аеродромах відповіла, за словами експертів, традиційно — терором цивільного населення, обстрілом українських міст. Так, минулого тижня росіяни нанесли удар по Сумщині — загинуло 4 особи (понад 200 тис. переглядів), атак зазнали Харків та Одеса, під масованою атакою у ніч на 6 червня опинились Київ, Луцьк та Тернопіль, внаслідок атаки на столицю у ніч проти п’ятниці загинуло 3 особи (понад 150 тис. переглядів), у ніч на суботу армія РФ влаштувала справжній терор у Харкові — одну з найбільш масштабних атак за час повномасштабного вторгнення.
Близько 50 тис. разів на іспаномовному каналі українського іномовлення UATV Espanol переглянули коротке відео із коментарем Володимира Зеленського, в якому йшлося про обстріл Харкова (всі перегляди з-за кордону, з них 12,7% — зі США, 12,1% — з Мексики). Для удару по українських містах 6 червня було використано понад 400 дронів та 40 ракет різних типів (180 тис. переглядів на майданчиках FREEДОМ), Володимир Зеленський у традиційному вечірньому відеозверненні наголосив: Росія воює з містами, а не військовими об’єктами (понад 520 тис. переглядів). У середньому в цих відео 96% переглядів з-за кордону, 30% з них — з Росії.
Більш як 90 тис. переглядів на арабомовному каналі українського іномовлення UATV Arabic зібрав випуск проєкту "Специальный репортаж", присвячений тактиці використання росіянами "Шахедів" для заподіяння шкоди психіці українців (всі перегляди з-за кордону, з них 25,5% — з Алжиру, 13,2% — з Марокко).
Майже 600 тис. переглядів зібрали кадри знищеної будівлі Херсонської ОДА (16% переглядів з Узбекистану, 15% — з Росії), ще понад 320 тис. разів переглянули відео реакції Володимира Зеленського — цей удар не мав жодного військового сенсу, однак єдине, чого навчилась Росія, це вбивати (23% переглядів з Росії).
"ГУЛАГ ДЛЯ УКРАЇНОК": "СПЕЦИАЛЬНЫЙ РЕПОРТАЖ" НА FREEДОМ
Новий випуск проєкту "Специальный репортаж" під назвою "ГУЛАГ для українок: як Росія знущається над полоненими жінками" присвятили долі українських жінок, що потрапили до полону під час повномасштабної війни — їх часто запроторюють до камер із вбивцями та злодіями, а на допитах змушують зізнаватися, що вони начебто причетні до шпигунства та диверсій. Випуск переглянули понад 150 тис. разів (17% переглядів з Росії, 10,2% — Казахстану).
СИТУАЦІЯ В РОСІЇ. ПОДІЇ НА КАВКАЗІ
Канали українського іномовлення продовжують стежити за реальною ситуацією в економіці Росії. Так, до прикладу, економічний оглядач та публіцист Максим Блант у розмові з ведучими FREEДОМ наголосив на масових звільненнях у "Газпромі", а також зауважив, що країна виживає за рахунок роздутого бюджету на війну (20% переглядів з Росії).
Високі перегляди минулого тижня мали відео, опубліковані на майданчику FREEДОМ. Кавказ. Так, майже 160 тис. разів переглянули коротке відео, в якому екс-прессекретар Комітету інгуської незалежності Руслан Йоулой розповів подробиці ходу Кавказької війни 1817-1864 років.
Близько 140 тис. переглядів — у відео, в якому ногайський громадський діяч і засновник руху "Вільний Ногайстан" Різван Кубакаєв розповідає про те, як росіяни фактично виганяють ногайців з їхніх земель.
Майже 270 тис. переглядів — у відео, в якому заступник керівника Комітету народів Північного Кавказу Шаміль Албаков викриває методи, за допомогою яких центральна влада очорнює представників Кавказу, понад 800 тис. разів переглянули коментар заступниці міністра іноземних справ Чеченської Республіки Ічкерія Асет Сабб про те, що радянська влада звинувачувала чеченців у співпраці з фашистами, тоді як це саме росіяни воювали на боці Гітлера. У цих відео 96% аудиторії з-за кордону, з них 17% — з Росії.
ПОДІЇ У СВІТІ. ВИБОРИ У ПОЛЬЩІ
Майданчики іномовлення стежать і за подіями на міжнародній арені. Так, зокрема, FREEДОМ активно стежив за перебігом президентських перегонів у Польщі. Цікавість глядачів викликав матеріал, в якому йшлося про те, хто такий Кароль Навроцький, що він обіцяв своїм виборцям та як збирається будувати відносини з Україною (98% переглядів з-за кордону, з них 38% — з Росії, 16% — Узбекистану).
FREEДОМ WEEKLY В ЦИФРАХ
Перегляди контенту під брендом FREEДОМ (до виробництва залучено ДП "МПІУ" та медіагрупи "1+1", Starlight Media та "Інтер Медіа Груп") за тиждень 2 – 8 червня становлять**:
● YouTube — 33,2 млн.
● Telegram — 3,4 млн.
● TikTok — 1,2 млн.
● Facebook — 3,1 млн.
Перегляди контенту за темами на всіх діджитал-платформах FREEДОМ становили:
● Українська армія відбиває атаки окупантів — 15,2 млн переглядів.
● Співробітництво Україна — Захід — 5,3 млн переглядів.
● Ракетний терор РФ — 7,3 млн переглядів.
FREEДОМ працює для російськомовної аудиторії за межами України, щоб оперативно доносити правду про війну Росії проти України, міжнародну підтримку нашої держави, важливі події світового порядку денного, та руйнувати ключові антиукраїнські наративи російської пропаганди, які вона просуває серед населення РФ та серед російськомовних людей в усьому світі.
Більше контенту на ці теми шукайте на платформах:
YouTube FREEДОМ, YouTube FREEДOM_LIVE, FREEДОМ. Кавказ, Сайт FREEДОМ, Агрегатор FREEДОМ, Facebook, TikTok, Telegram, YouTube УНІАН, YouTube Украина сегодня - Гроші, YouTube ТСН, YouTube 1+1, YouTube ICTV, YouTube ІНТЕР
*Під кількістю переглядів відео на майданчиках іномовлення мається на увазі сума переглядів відео на YouTube-каналах FREEДОМ, FREEДОМ. LIVE, FREEДОМ. DOC, FREEДОМ. Кавказ.
**Джерела даних: аналітичні інструменти діджитал-платформ; Google Analytics; YouTube Studio каналів FREEДОМ та партнерів.
Ми прагнемо бути більш відкритими та ефективними, тому будемо вдячні вам за зворотний зв'язок! Тримаємо оборону на всіх фронтах!
Контактна інформація:
комунікаційна менеджерка Леся Рибаченко:
телефон: +380984566979, електронна адреса: lrybachenko.pr@gmail.com